כיצד בוחרים צלם לחתונה


צילום חתונה הפך להיות בשנים האחרונות הפקה לכל דבר, מדובר באירוע חשוב מאוד יש חתונות שמונות על פי הרישומים של המחקר לסטיסטיקה באירועים למעלה מ1000 אנשים מוזמנים מידי יום לחתונות ברחבי הארץ כמובן שגם החתונה הקטנה ביותר שתוזמנו אליה מונה לפחות 250 מוזמנים בדרך כלל כמובן שיש חריגים, בכל אופן ליום כל כך חשוב וכל כך מיוחד אולי אפילו המיוחד ביותר עבורכם. חשוב שיהיה תיעוד כמו שצריך במאמר הבא נעזור לכם למצוא את הצלם המתאים שידע לתעד עבורכם את החתונה שלכם במקצועיות.


כיצד מרכיבים צוות צילום לחתונה ?


צילום יח''צ רן אילוז
יש כל מיני סוגים של חתונות, חשוב מאוד לשים לב כאשר אתם מגיעים לצלם לבצע תיאום צפיות והסברים מפורטים על טיב האירוע ועל כמות האורחים. לצורך העניין , אירוע חתונה של עד 250 אורחים לא מחייב מניסיוני האישי למעלה מצוות צילום סטנדרטי של כ2 צלמים סטילס אחד וצלם וידיאו אחד. במידה ויש כמות אורחים של למעלה מ 300 אורחים אני תמיד ממליץ להוסיף צלם סטילס אחד שיהיה יד ימינו של צלם הסטילס הראשי במונח סצנת החתונות המושג נקרא "צלם שני" שהוא יתעד יותר אווירה וידאג לתעד במקומות אליהם צלם הסטילס הראשון לא מצליח להגיע במהלך האירוע,מבחינת וידיאו במידה וזה צלם וידיאו מקצועי שיודע לזהות רגעים חשובים יכול להספיק צלם וידיאו אחד. כאשר כמות האורחים באירוע למעלה מ400 מוזמנים אני ממליץ בחום לקחת צוות שלם של 4 צלמים 2 סטילס ו 2 וידיאו DSLR כמובן.


כיצד בוחרים צלם סטילס לחתונה ?


צילום יח''צ רן אילוז
כמה דברים חשובים לפני שלוקחים צלם סטילס לחתונה! קודם כל צריכים לראות עבודות של אותו הצלם על מנת לדעת שהוא מקצועי ושאתם מתחברים לסיגנון הצילום שלו כי צילום סטילס לעומת וידיאו הוא הרבה מאוד פעמים עניין של סגנון וטעם יש כאלו שיאהבו סגנון אומנותי יותר שמעורבב בפוטושופ ופילטרים ויש כאלה שאוהבים יותר את הסגנון הטבעי יותר לכן חשוב מאוד לראות עבודות קודם לכן. כאשר אתם מגיעים לפגישה אצל הצלם תבדקו שלושה דברים חשובים שיהיו אצלכם כללי ברזל לגבי סגירת הצלם א' חשוב מאוד לוודא שהצלם הוא סבלני ונחמד כי ביום חשוב כל כך אתם בטח תהיו לחוצים וחשוב שמי שיהיה בסביבתכם יתן לכם אווירה נינוחה של שלווה ורוגע כדי שתרגישו בטוחים בסביבתו. ב' הצלם צריך להיות אמין ולהסביר במדוייק באיזה ציוד הוא מתכוון להשתמש באירוע חשוב לוודא שהוא יביא איתו תאורה חיצונית על מנת להוציא תמונות בחדות ובאיכות גבוה מאוד. ג' צריכים לבצע תיאום צפיות מראש מבחינת שעות עבודה בדרך כלל חתונות גדולות נמשכות לאחר השעה 1:00 בלילה ובמידה והאירוע נמשך לאחר השעה 1:00 בדרך כלל הצלם מבקש על כך תוספת תשלום מאחר וזה שעות נוספות צריכים לוודא כמה נדרש להוסיף עבור זה.


כיצד בוחרים צלם וידיאו לחתונה ?


צילום וידיאו לחתונה, בשונה לחלוטין מצילום הסטילס של החתונה הוא מורכב מ 2 גורמים מאוד משמעותיים הראשון הוא מי הצלם שצילם את הוידיאו והשני הוא העורך שהולך לערוך את הוידיאו. במידה ושניהם עובדים יחד ואיך נקרא לזה, משדרים על אותו הגל מכירים את הסגנון אחד של השני, בדרך כלל תקבלו סרט חתונה מעולה שמסונכרן טוב עם העריכה אך עם צלם הוא מצלם ואין בידו שום קשר למי שעומד לערוך את הסרט מומלץ לבדוק קודם עבודות של הצלם וגם עבודות של העורך על מנת להבטיח שסגנון הצילום והעריכה שלכם יהיה בדיוק כמו שאתם חפצים עוד פרט שבעניי חשוב לוודא הוא עניין האיכות והסאונד היום במצלמות ה DSLR החדשות עדיין לא הגיעו לאפשרות ל 2 ערוצי סאונד ולכן מה שגורם לפעמים להתחבר לסאונד אלחוטי של ההגברה ומשם לתאם את הסאונד לא תמיד זה מומלץ זה תלוי באיזה מכשיר הקלטה משתמשים חשוב לבדוק זאת .


כמה צריכה לעלות חבילת צילום לחתונה ?


חבילת צילום של סטילס+וידיאו כשני צלמים שיהיו עם החתן והכלה יום שלם מההכנות והסיור ועד לסיום האירוע כולל עריכה ופיתוח של סט אלבומים דיגיטלים נע בן 5000-7500 ש''ח בדרך כלל אלה אם כן יש שעות נוספות או שמוסיפים צלם שני או מגנטים וזה מוסיף למחיר בדרך כלל עוד בסביבות ה 1000 ש''ח אך מומלץ לבדוק מה הם הצרכים שלכם לפני החתונה ולבצע תיאום צפיות עם צלם החתונה.


כיצד מומלץ להרכיב סט אלבומים לחתונה ?


סט אלבומים דיגיטלי לחתונה. הסט מגיע בדרך כלל בשלושה גדלים אלבום דיגיטלי גדול לחתן ולכלה גודל 30/80 או 30/60 תלוי בהידור האלבום ו2 העתקים של האלבום קטנים יותר להורים בגודל 21/56 מדובר באותה גרפיקה בדרך כלל של 250-300 תמונות שמודפסת בשלושה גדלים שונים מגיע גם אלבום כלה קטן גודל 15/19 שבדרך כלל הצלם מקבל אותו מתנה מבית הדפוס ולכן הוא גם מעניק אותו מתנה. חשוב מאוד גם לראות דוגמאות של גרפיקה לפני ההדפסה על מנת לראות שהגרפיקה שאותה מעצבים היא בהתאם לצפיותכם.


עד כאן להיום מקווה שעזרתי, אהבתם את המאמר? אשמח לשיתוףכיצד בוחרים צלם לחתונה
שתף אותי בפייסבוק
טואול - בניית אתרים