טיפים לצילום בסלולר


עקב התפתחות הטכנולוגיה, יציאה של הפילים מהשוק הפרטי כיום המצלמה שצמודה  אלינו 24/7 זו מצלמת הסמארטפון– זה לא מפתיע שהצורך שלנו להנציח את הרגע באיכות גבוהה, ברצון להיות שונים, מקוריים ואומנותיים וגם לשתף את כולם באפליקציות השונות ושיתופו עם כל העוקבים, הפך להיות צורך יום יומי ופעולה ממכרת. זה נכון שאיכות התמונה של המצלמה הקטנטנה בסמארטפון לא מתקרבת לאיכות של מצלמה מקצועית, אך עם כמה טריקים פשוטים למדי – תגלו שהסמארטפון הקומפקטי שלכם הוא קצת יותר משוכלל ממה שחשבתם כשהתוצאה הינה תמונה טובה יותר ואפילו אומנותית.


  1. התקרבו אל האובייקט – מיקוד:  איכות התמונה נמדדת במיקוד ("בפוקוס"). בנגיעה רגעית במסך, תוכלו להפוך את התמונה מסתמית למיוחדת.

כולם רוצים לתעד- הסיטואציה: ארוחת ערב במסעדת שף, מגיעה מנה מרשימה וצבעונית וכמובן שתרצו לצלם ולשתף את כל העולם (או לפחות את החלק ממנו שעוקב אחריכם) באירוע זה אם תתרחקו מעט ותצלמו את כל הצלחת – סתם תיווצר תמונה משעממת; אך אם תבחרו זווית אטרקטיבית הקרובה למנה ותסמנו את המיקוד על פרט מסוים בתוך המנה – התמונה תשתנה לחלוטין. יהיה מיקוד במשהו מרשים וחד, הרקע יישאר מעט מטושטש והתמונה תצא מעניינת וחדה. כמובן שהעיניין זהה גם למנות השף הביתיות שלכם.

  1. זוויות צילום: כמו בכללי צילום מקצועי וכל יצירת אומנות ככול שנבר זווית צילום יחודית ושונה כך נקבל תמונה מעניינת יותר ואומנותית יותר.

  2. השתמשו בפלאש – גם כשלא חשוך: בכל סמרטפון טמונה נורת הפלאש ואף יותר מאחת. אם עד היום חשבתם שלא צריך להשתמש בפלאש באור יום, תחשבו שוב. תפקיד נורת הפלאש הוא להאיר חלקים כהים בתמונה, ולעתים גם כאשר הרקע עצמו מואר – האובייקט העיקרי מואר הרבה פחות. ברצון להאיר את החלקים הכהים בתמונה אנו נשתמש בפלאש גם באור יום וכמובן כאשר שורר חושך מוחלט. זכרו תמונה מאורת יותר תמיד איכותית יותר.

  3. לעצור את הנשימה (ולא בכדי לצלול): נכון שהסמרטפון קל מאוד לאחוז ובו זמנית לזוז איתו ממקום למקום  בניגוד למצלמה דיגיטאלית מקצועית אשר מחייבת אותנו להתמקם ולהישאר בפוזיציה קבועה. ברוב המכשירים אין לחצן פיזי, ולכן הלחיצה על גבי המסך בזמן החזקת המכשיר עלולה לגרום לתזוזה חריגה שתגרע מחדות התמונה וממיקודה. משקלו הקל יחסית של הסמרטפון הינו מצב בעייתי שאין לו פתרון קבוע  ונוח  אך מה שכן אפשר לעשות הוא לצלם כמה פעמים את אותה התמונה, תמיד תהיה תמונה אחת מבין כולן שתהיה הטובה ביותר, ותספק את התוצאה הרצויה.

הבעייתיות היא שמצב זה מחייב אותנו כל פעם למחוק את כל שאר התמונות שיצאו טובות פחות… קצת מעצבן, אנחנו מודים, אבל זה בדרך-כלל שווה את הטרחה.

  1. אל תצלמו דרך האפליקציה. אפליקציות מורידות מאיכות התמונה ולכן לא רצוי לצלם דרכם.

  2. הגדרות מצלמת הסמרטפון: חשוב להתעמק בהגדרות של המכשיר וזאת שישמשו עבורכם ככלים לשליטה בתוצאה.

  • יש להגדיר את נתוני מצלמת הסמרטפון ע"פ הרזולוציה הכי גבוהה

  • מומלץ להכיר והשתמש ב "ערך חשיפה" הגדרה המאפשרת לי לשלוט בכמות האור ורגישות החיישן. ישנה אפשרות לשנות את הנתונים בהתאם לנושא המצולם.

  • צילום בעזרת HDR: אחת הטכנולוגיות המדהימות ביותר שכוללות מצלמות הסמארטפונים, היא טכנולוגיית HDR. רובכם בוודאי לא מכירים אותה, כי היא נסתרת במעמקי הגדרות אפליקציית המצלמה. בעיקרון היא משדרגת באופן ניכר לעין את איכות התמונה, בכך שמשפרת את יכולת העיבוד בצילום של חלקים בהירים וכהים בו-זמנית. לכן התמונה נראית אחרת לגמרי, ומציגה צבעים הנראים הרבה יותר אמיתיים. אומנם הצילום בקטגוריה זו ארוך מהרגיל אך שווה להמתין עוד כמה שניות  כדי לקבל תמונה ייחודית יותר…טיפים לצילום בסלולר
שתף אותי בפייסבוק
logo בניית אתרים