חוזרים לחגוג בר מצווה בכותל לאחר נגיף הקורונה

בס"ד, י"א אייר תש"פ
10.05.20
הודעה לעיתונות
חוזרים לכותל המערבי
הקרן למורשת הכותל המערבי מודיעה כי בעקבות החלטת הממשלה אמש על ביטול המגבלה על תפילה במרחק של 500 מטר ממקום המגורים, אך עדין במגבלה של 19 איש בזמן התפילה בשטח פתוח- המתפללים שכל כך השתוקקו לפקוד את אבני הקודש ולישא תפילה מולם יחזרו אל הכותל המערבי במגבלות של משרד הבריאות ויתאפשר לציבור רחב יותר להגיע.
רחבות התפילה יחולקו למתחמי תפילה רבים ככל האפשר בשטח הנתון ובהתאם להנחיות.
נכון לימים הקרובים, ההגעה לתפילה ברחבת הכותל המערבי תתאפשר ל 300 מתפללים/ות בו זמנית בלבד ובכפוף לחבישת מסיכה. במידה ומתחמי התפילה שהוקצו יהיו מלאים כולם, יתבקשו המתפללים להמתין מחוץ לכניסות לכותל במרחקים הנדרשים עד שיתפנה מקום.
כמו כן, משפחות בר/בת מצוה יוכלו בשעה טובה לשוב ולחגוג את כניסת ילדיהם לעול תורה ומצוות ברחבת הכותל המערבי בהתאם להנחיות. המשפחות תצטרכנה לתאם הגעתן מראש באתר הכותל המערבי או במוקד הטלפוני (5958*) על מנת להבטיח שמתחם התפילה יהיה פנוי בשעת הגעתן. הקרן נערכת להקצות לכל משפחה מתחם מוגדר ומתוזמן שבו תערך התפילה. 
אתרי מנהרות הכותל ימשיכו להיות סגורים עד להודעה חדשה.
רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ברך על החלטת הממשלה, ובהתאם להלכה כל מי שלא ראה את מקום המקדש למעלה משלושים יום עליו לקרוע.
אז כן חברים יקרים זכינו לחזור לכותל לבר מצווה ראשונה מאז פרוץ הנגיף 
איזו זכות גדולה איזה התרגשות היתה באוויר אומנם בר מצווה מצומצת ללא המשפחה המורחבת אבל הרגשה כל כך טובה 
כמה התרגשות וכמה צפיה סררה את האירוע 
הנה לכם חברים יקרים כמה תמונות מהאירוע

אומנם במתכונת מצומצמת אבל זה בהחלט מרגש החזרה לשגרה ואנחנו רוצים מכאן להזמין את כולכם לחזור לחגוג איתנו בכותל לכל שאלה שיש לכם אתם מוזמנים לפנות אלינו ללא חשש אנחנו נשמח לסייע לכם בחגיגת הבר מצווה בכותל בימים לא פשוטים אלה של חוסר וודאות משוועת 052-392-5212חוזרים לחגוג בר מצווה בכותל
שתף אותי בפייסבוק
טואול - בניית אתרים